Czech English French Spanish Turkish
Jste zde: DomůNaše cestyBack to paradise
Chyba
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • Can't create directory: images/remote
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • JFTP: :write: Nelze použít pasivní režim
Oznámení
  • Change the permission for all the folders to 777

Back to paradise

I love GeyikbayiriKdyž se u nás doma řekne Gejk nebo Turecko, všichni hned vyskočí jak pérko z propisky. Tuhle lezeckou oblast jsme si oblíbili ze všech nejvíc. Můžou za to parádní vápencové stěny, kopce kolem, příjemní vesničané i kamarádi, které jsme tam našli. Navrch ještě pořádná hromada té pravé lezecké atmosféry. Ráno místo budíku cinkají expresky těch, co už míří do skal, a večer se dlouho sedí u sudu, v kterém plápolá oheň a povídá se o všem možném. V Gejku jsme byli na naší cestě Po  železnici k půlměsíci v roce 2008. Nejvyšší čas se zase alespoň na mesíc vrátit do ráje.

Návrat do ráje

Návrat do rájeJeště jednou je tu naše prosincová výprava za lezením do Geyikbayiri. Tentokrát v sestřihu z balení, cesty, lezení i stědrodenní koupačky v moři. Znělka vznikla jako cvičná animace, a tak se nedivte našemu dopravnímu prostředku. Tenhle super busík jsme potkali na jedné Sofijské ulici. A hodil se.

O stonožkách, psech a jiné zvířeně

Scolopendra
Jsou stovky druhů psů a stovky druhů stonožek. Oboje zná každý. Mezi nimi jsou ale dva, které nikdo nikdy neviděl. Tím prvním druhem je pes čau čau (vzpoměňte na Trnkovu Zahradu: "Říkalo se také, že všichni psi ze širokého okolí, a to bernardýni, křepeláci, stavěči, setři, jezevčíci, pudlíci, foxteriéři, vlčáci, a dokonce i pes čau-čau, kterého ještě nikdo neviděl, chodí v noci k té zdi a psí víno trhají,...") a druhým je stonožka skalapendra.

Ranní směna

Vstáváme
Jako každé ráno se hodinky rozpípají v šest hodin. Za kopci nad mořem už svítá, ale vylézt skoro potmě ze stanu dá práci. V kuchyni to v šeru vypadá docela dobře, než se cvakne vypínačem a nám začne ranní směna.

Saxafon

Cesta Saxafon
Cestu Saxafon najdete ve zvláštní kulaté jeskyni hned nad kempem Climbers Garden. Sektor se jmenuje Sarkit, což turecky znamená krápník. Lezení po krápnících to je prostě paráda a Matěj nafotil malou reportáž z téhle cesty.

Dáte si kebap

Dáte si
To nám nabízeli hned ve stáncích na istanbulském autobusáku. My jsme ale jako vegani zdvořile odmítali. Když ale přijedete do Geyiku s dětmi, nejde jinak než na Kebap zajít.

Lezecký deníček


Spíš tak pro zajímavost a naší statistiku je tu lezecký deníček cest, které jsme letos v Geyiku vylezli. Tabulku budeme průběžně doplňovat.

Houpačka

Magara
"Tati, vylez ten převis!" volají kluci, když si chtějí zablbnout. Jeskyně Magara je pro to jako stvořená.

Cestování autobusem

Ikarus
Když se Bulhar kysele zašklebí po tom, co zjistí, že cestujete se čtyřmi dětmi do Sofie a když je to navíc řidič autobusu, který vás tam má odvézt, je zaděláno na pěkně napjatou atmosféru a nezachrání to ani prasátka pro štěstí od babičky. Ještě, že kluci se chovali vzorně a snížili tak počet střetů na minimum. Vydrželi jsme i to jeho kouření během jízdy. A od té doby, co sofijské "mraky" vystřídalo sluníčko a nad městem se rozprostřela duha přátelství a pohody, všechno je jak má být.

Na jih s čápy nebo busem

B2P
Do Čech se blíží zima. Siréna, kterou v posledních dnech spustili meteorologové. Pro všechny tažné ptáky jasný signál, aby zamávali křídly. My létat neumíme a letadla používat nechceme, a tak nás na jih poveze autobus.

Fotky z cesty

Na této stránce je několik náhodně vybraných fotek. Všechny fotky z cesty si můžete prohlédnout přímo ve fotogalerii.

Všechny fotky z tohoto alba

Nejnovější články

Další malá kapka
23 zář 2015 18:57 - KatkaDalší malá kapka

Kluci připravují balíčky s pastelkami, bloky, omalovánkami a hrami pro děti z Bělé pod Be [ ... ]

číst dále...

Nové komentáře

Nejčtenější články

Nahoru