Czech English French Spanish Turkish
Jste zde: DomůNaše cestyGeyikbayiri 13/14
Chyba
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • Can't create directory: images/remote
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • JFTP: :write: Nelze použít pasivní režim
Oznámení
  • Change the permission for all the folders to 777

Geyikbayiri 13/14

Logo cesty

Žádný mráz a sníh.
Žádná překližka a AIX plastik.
Žádné zkřehlé prsty a pára od pusy.
Žádné zimní kompromisy.

2 měsíce, vápenec a krápníky, skály vypražené sluncem, nateklé bandasky, kamarádi v kempu.

Přesně takhle jsme si to naplánovali na letošní prosinec a leden. Stačí zabalit, hodit bágly na záda a čtyřmi autobusy urazit něco málo přes dva a půl tisíce kilometrů.
Plány pro tenhle lezecký výpad do našeho milovaného Gejku jsou veliké. V hlavách se nám honí ambice, přání a čísla. To ke sportovnímu lezení patří. Jen o nich to ale rozhodně není. A nebude ...

 

Ve světle Temné hory – KARADAĞ 1958

Karadağ 1958 – to není letopočet. Toto číslo udává výšku vrcholu od moře. 1952 – to je letopočet. Datum posledního dne koho asi? Pasáčka? Ale nepředbíhejme.

Yağmur

Lezeme do roztrhání

Že od rána prší, poznáte podle toho, že vám pekař ráno u silnice podá chleba přes okénko auta, že skály jsou pusté a jídelna praská ve švech, že je čas na učení, čtení, hraní her i serfování po internetu. Poznáte to také podle toho, že čtete tenhle článek, protože kdy jindy psát.

 

Dobrodružné nakupování

Jednoho dne naše máma usoudila, že už nemáme dost jídla, z kterého by něco uvařila. A tak se muselo jet nakupovat. Nakupovací výpravy vede vždy mamka. Protože táta nemá rád nakupování. Dnes měl jet s mámou Matěj a Kuba, ale Matějovi bylo blbě, tak jsem místo něj jel já.

Lezení, lezení, lezení ...


Rozkoukat se v Gejku, když ho tak dobře známe, byla hračka. Skály se moc nemění a, i když pár sektorů a cest přibylo, jsme tu jako doma. V kempu Climbers Garden je nová veranda, ale jinak vše při starém. Přátelská atmosféra a pohoda. 

Půlměsíc se má

V SofiiAutobus se řítí nocí a ukrajuje poslední stovky kilometrů po turecké silnici směr Antalye. Jsme trochu unavení a cestou opotřebovaní. Utíká to ale rychle. Jako když jedete podruhé stejnou cestou. Zdá se být mnohem kratší. I tak je ale na té letošní všelicos jiné.

 

Nastupovat - magická D1

Z busu"Drnc, drnc, drnc, drnc, ..." radši otevřu oči, abych se ujistil, že sedíme opravdu v autobuse a ne ve vlaku.  Dálnice D1 vytváří dokonalé iluze. Magická cesta do jiné dimenze. Nás vede do světa skal, slunce, dní plných lezení.

 

Minimum turecké gramatiky - 2. část

- dozvíte se, jak se tvoří množné číslo, něco o zájmenech a zjišťovacích otázkách

Minimum turecké gramatiky - 1. část

Po několika měsících strávených v zemi bílého půlměsíce jsme už pochytili několik základních slov, takže se trochu domluvíme v obchodech, umíme si objednat v restauraci. Ale co dál? Víc si zatím s místními nepopovídáme. Hodláme to ale změnit. A protože sehnat v Čechách výukové materiály pro turečtinu je poměrně obtížné, chceme se tu s vámi o nabyté vědomosti podělit. Začínáme!

Nové komentáře

Nejčtenější články

Nahoru