Czech English French Spanish Turkish
Jste zde: DomůNaše cestyGeyikbayiri 13/14Dobrodružné nakupování
Chyba
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • Can't create directory: images/remote
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • JFTP: :write: Nelze použít pasivní režim
Oznámení
  • Change the permission for all the folders to 777

Dobrodružné nakupování

Jednoho dne naše máma usoudila, že už nemáme dost jídla, z kterého by něco uvařila. A tak se muselo jet nakupovat. Nakupovací výpravy vede vždy mamka. Protože táta nemá rád nakupování. Dnes měl jet s mámou Matěj a Kuba, ale Matějovi bylo blbě, tak jsem místo něj jel já.

Po obědě jsme vybalili své batohy na nákup, než jsme vyrazili, tak máma musela na záchod, a mezi tím jelo hodně aut, které jsme mohli stopnout. Tak jsme museli jít chvíli pěšky, ale neušli jsme moc velkou dálku a zastavili nám Turci s autem, které mělo korbu. A ukázali nám, že si na tu korbu můžeme nalízt. A to se nám líbilo, protože takovou jízdu v Čechách nezažijem. Ti Turci nám řekli, že nás svezou až do Čakilaru, to je naše nákupní městečko. No tak jsme jeli, byla to suprová jízda, ale trochu to na nás foukalo. Frčeli jsme kolem gezlemáren a kolem hřbitova, a pak jsme projížděli nějakým městem, které jsme nepoznávali. Zastavili nám až za tím městem v menší vesničce, kde jsme to také neznali. Tak jsme šli kus zpátky do toho města a zjistili jsme, že to město byl Čakilar. No ale bylo ještě trochu těžké najit ten spravný krám. Věděli jsme, že ten náš je u mešity, ale najit správnou mešitu je v této zemi dost těžké. No ale nakonec jsme ji našli a pro příště budeme vědět, že ta naše má oranžovou věžičku. A tak se konečně mohlo jít nakupovat, koupili jsme toho opravdu hodně, až nám málem praskly baťohy. Pak jsme zase šli stopovat směrem na Geyikbayiri a štastnou náhodou jsme stopli zase auto s korbou. Po cestě jsme se ješte stavěli u mandarinek a ten pán, co to auto řídil, vystoupil a koupil si sáček mandarinek. A každému z nás dal dvě. No a po chvíli jsme stavěli znovu, protože si nás stopl turecký pár, který potřeboval svézt do kempu Josito. Pán jim tam zastavil a nás odvezli ještě o kus dál do našeho kempu. Z dobrot, co jsme přivezli, jsme si udělali prima večeři.

Jedeme na korbě

Komentáře   

 
Babička Trnová
0 # Dobrodružné nakupováníBabička Trnová 2013-12-19 18:59
:roll: :-x :P :lol:
Ahoj Šimone, to ale bylo fajn, že Vás Turci aspoň kus odvezli, jsou docela ochotní, taky bych jela na nákup náklaďákem, aspoň bych toho mohla hodně koupit. A taky se mi sbíhaly sliny, když jsem četla, že jste si přivezli dobroty.
Až budeš někdy psát, napiš mi, jaké tam mají dobroty, mňam, mňam.Co to je gezlemárna? Přeju Ti i klukům ještě hodně dobrodružství s dobrým koncem. Obrázek se ti povedl. Měj se moc hezky
babička Trnová
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Simon Minka
0 # Odp.: Dobrodružné nakupováníSimon Minka 2013-12-22 10:49
Ahoj babičko :lol: :-) :P :roll: :P
gezlemárna je restaurace kde se dělají placky:gezleme- tenká placka plněná sírem a špenátem,katmár š je také tenká placka ale plněná sezamem a cukrem,bazlama je tlustá placka ke které se dostávají mističky s různými marmelady,omáčk y atd.
Šimon :lol: :D :-) :P :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Nové komentáře

Nejčtenější články

Nahoru