Czech English French Spanish Turkish
Jste zde: DomůNaše cestyKrátké cesty a treky
Chyba
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • Can't create directory: images/remote
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • JFTP: :write: Nelze použít pasivní režim
Oznámení
  • Change the permission for all the folders to 777

Krátké cesty a treky

Když chodíme pěšky, asi nejraději máme hory. Je to svět mezi nebem a zemí. Dole v údolích svítí vesnice a města s běžným lidským mumrajem a starostmi. Tady nahoře to vše odfoukl chladný vítr.

Vrtochy Eolovy aneb sicilské třináctky

Sicilie 2013Tropea 7. září – je teplý večer a v přístavišti postává třináct lodníků – johohó! Před nimi se lehce pohupuje dvanáctimístná jachta Roberta I. a ve vzduchu visí otazníky a očekávání. Dalibor vítá posádku na palubě (včetně černého pasažéra Tygra, tomu je ale teprve deset, takže se prý nepočítá) a spojuje účastníky přípitkem, jakým jiným než rumovým. Cílem plavby je hornatý trojúhelník, největší středomořský ostrov, dnes nazývaný Sicílie a samozřejmě návštěva Liparských ostrovů a nějaké to lezení. Blízkost Afriky (ani ne dvě stě kilometrů) je znát, počasí je slunečné až horké, teplota vody příjemná. Ideální dovolená, nemyslíte?

Hochkönig 2011

Hochkonig
Od té doby, co kluci chodí do skauta, každou chvíli vyráží někam na výpravy. Už zase někam pádí, jsou přeci podzimní prázdniny. A co my? Že bychom si jako zamlada udělali "dospěláckou" túru. Vzhůru do Alp. S Katčinym bráchou Petrem a Kamilou.

Na plachetnici kolem Elby

Měl jsem to velké štěstí a kamarád z Prahy mě pozval na plavbu na plachtenici kolem italského ostrova Elba. Za to mu moc děkuji. Ještě nikdy jsem na plachetnici na moři neplul a taková zkušenost se před tím, než vyplujeme na naší Šárce náramně hodila. Pochytal jsem nějaké ty jachtařské fígle, v přístavech okukoval desítky lodí a na nich všemožné vychytávky a konečně taky ochutnal ten úžasný pocit nechat se hnát větrem po "nekonečné" hladině.
Za týden jsme upluli kolem sta námořních mil a udělali kolečko kolem celé Elby.

Dachstein 2010

Pod AdámkemJednou takhle zvoní telefon a na druhem konci se ozve Katčin brácha Petr: "Nechceš s námi jet na Dachstein?" Samozřejmě mám spoustu výmluv, proč nemůžu. Asi hlavně lenost. Petr však chce vyrazit s dvěma kamarády a nikdo z nich nemá s žádnými výstupy v horách zkušenosti. Dachstein normálkou není sice žádný vážný podnik, ale zkušenosti z hor, ledovce a lezení se hodí. Nabízejí proto cestu autem zdarma. Nakonec neodolám, a tak vyrážím i s Matějem dělat "horského vůdce".

Na divokém východě Slovenska

Cesta do Ruske dolinyStaré granáty a bomby, neprostupné lesy, vesnice, na které zbyla jen vzpomínka, dřevěné kostelíky, válečné hřbitovy, malé vesnické domky a políčka, zubři a medvědi, rozkvetlé louky...
A dost. To by opravdu stačilo. Sedněte do vlaku a jeďte se tam podívat. Nejvýchodnější cíp Slovenska s Národním parkem Poloniny stojí za to.

Přechod Nízkých Tater - jaro 2007

Nízké TatrySlovensko je země plná krásných hor. Po naší letní cestě na kolech, kdy jsme měli možnost poznat mnoho jejích krásných koutů se opět vracíme. Cesta vede na hřeben Nízkých Tater. Naším přáním bylo přejít celý hřeben z Donoval až na Královu holu.
Nakonec jsme se rozhodli si cestu rozdělit na dvě části. Přešli jsme nejvyšší část hřebene z Donoval na Čertovicu a zbytek si necháváme na některou z dalších cest. Přechod nám trval pět dní a užili jsme si krásu jarních hor, ještě než se do nich nahrnou davy turistů.

Nejnovější články

Další malá kapka
23 zář 2015 18:57 - KatkaDalší malá kapka

Kluci připravují balíčky s pastelkami, bloky, omalovánkami a hrami pro děti z Bělé pod Be [ ... ]

číst dále...

Nové komentáře

Nejčtenější články

Nahoru