Czech English French Spanish Turkish
Jste zde: DomůweBlokKá weBlokSvářečka nebo vařečka
Chyba
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • Can't create directory: images/remote
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • JFTP: :write: Nelze použít pasivní režim
Oznámení
  • Change the permission for all the folders to 777

Svářečka nebo vařečka

Kniha
Když mi byly čtyři roky, děda s babičkou stavěli dům a já jsem se rozhodla, že až vyrostu, budu zedníkem. Taky jsem si přála mít šest dětí - tři Verunky a tři Jirky.

Dnes je mi desetkrát víc a můžu říci, že jsem se od svých dětských snů zase tak moc neodchýlila. Čtyři synové, to už je slušná parta. (S těmi jmény jsem to přehodnotila.) A včera jsem se učila svářet. S fankou to mám natrénované už od školky a řemeslo má prý zlaté dno. A navíc mě to baví. Je to totiž taky kus dobrodružství naučit se brousit, laminovat, lakovat, řezat, zapojovat zásuvky, vrtat, lepit, tmelit,... a kdoví co ještě. Jen při tom všem nezapomenout na vařečku. Trochu mouky do mísy, cukr, olej, rozinky, perníkové koření, přidat kvásek a šup s tím někam na sluníčko. Odpoledne to pak doma krásně voní. Skoro lépe než roztavené železo. Tak svářečka nebo vařečka?

Svářečka

Komentáře   

 
majo
0 # RE: Svářečka nebo vařečkamajo 2012-08-09 22:22
kokos ak chcete dostat rakovinu koze alebo popaleninu druheho alebo 3tieho sutpna len tak dalej ked chcete zvarat tak treba kozenu obuv minimalne aspon tenisky ked uz nic lepsie nez tie zabky a samozrejme monterky alebo kozena zastera najlepsie tu ale samozrejme nemam ani ja ale aspon nejake tie monetrky !!! bud su ludia blby alebo su totalne bfu (brain free user,beznej franta uzivatel,blbej furt ....) neveim kto ti dal do ruky tu zvaracku ale mozes mu odkazat ze ti ju takto oblecenej nemal dava. Ale drzim palce v zvarani na zaciatku som mal aj ja z toho hogo fogo ale teraz vařím jak vitana . :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Katka
0 # Strašidel se nebojímKatka 2012-08-24 19:50
Díky, majo, za koment plný strašidel - mě ale nevyděsil. Neplánuju se dát na dráhu profesionálního svářeče a ani s tím zednictvím, už to dnes nemyslím tak vážně jako ve školce, i když zkoušení nového mě stále baví. Ve světě kolem nás číhá tolik karcinogenních věcí, že kdybychom se před všemi měli klepat, nevystrčíme z domu nos. Jasně, že mě pálí, když mi trocha železa vystříkne na ruku nebo mezi prsty na noze (to bylo fakt nepříjemný :-)), ale abych se kvůli tomu dobrovolně uvařila ve vlastní šťávě, když je venku přes 30ºC? A vůbec: práce mi tolik nejde, když ji přes samé ochranné pomůcky necítím a nemůžu si ji řádně vychutnat. Existují samozřejmě výjimky, jako třeba broušeníwww.youtube.com/.../ v mrňavý kóji s bruskou nad hlavou, to už brejle a respirátor vyžaduje, i tak máte barvu a dřevěný prach všude. Ale jinak, barva z rukou se časem oloupe, přilepený zadek od sedla prudkým škubnutím odtrhne, pryskyřice se z vlasů dá vystříhat, prach z nosu vysmrkáte. Tak co?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Nejnovější články

Další malá kapka
23 zář 2015 18:57 - KatkaDalší malá kapka

Kluci připravují balíčky s pastelkami, bloky, omalovánkami a hrami pro děti z Bělé pod Be [ ... ]

číst dále...
Rozvzpomínání
02 srp 2015 21:03 - Katka

Když přijdete o auto i o stan, otevřou se vám nové možnosti. Byly tady pořád, jen jsme na [ ... ]

číst dále...

Nové komentáře

Nejčtenější články

Nahoru