Czech English French Spanish Turkish
Jste zde: DomůweBlokKá weBlokNa Vánoce peču
Chyba
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • Can't create directory: images/remote
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • JFTP: :write: Nelze použít pasivní režim
Oznámení
  • Change the permission for all the folders to 777

Na Vánoce peču

Cukroví
"Na Vánoce peču!" říká na internetu komiksová dívka Fagi. A má recht! Alespoň pro skálomilce to není zrovna plodné období. Kdo z lezců by chtěl zůstávat doma a ve frontách se stresovat sháněním zbytečností, které stejně zůstanou ležet někde ve skříni.

Kdo by chtěl tučnět nad hromadou bramborového salátu a mísami cukroví a ztrácet přes sezónu těžce nabytou formu. Kdo by chtěl koukat z okna přes ledové květy a snít o tom, že někde na jihu je možná kout, kde by se dalo na všechno tohle zapomenout, obout lezečky, poprášit prsty a cvakat jednu presku za druhou. My ne! A proto jsme tu.
Při bližším zkoumání bychom však i tady mohli vypozorovat něco svátečního, a to i přesto, že teploměr ukazuje třicet šest stupňů. V poledním slunci totiž Alešova záda získávají temnou barvu čokoládové figurky ze stromečku a jeho tvář je pokrytá lesklou cukrovou polevou namíchanou ze směsi potu a vápenného prachu, kterého je v sektoru Mevlana úplná závěj. A když se vracíme ze skal, vnímáme navíc známou vůni prosluněných borovic. No, a nakonec došlo i na cukroví, které zajistila pohádková babička, maminka našich kamarádek, když nám ke společné večerní tabuli donesla marcipánové koule s pomerančovou šťávou. Jen tak. Ne proto, že jsou Vánoce. Proto, že na světě je fajn a my si to chceme společně užít. U stolu probereme vše od receptů a sběru oliv, přes želvy a divoká prasata až po dervišské tance. Děti zase vytvořily tým na zemi před krbem a mají toho také dost na práci, skládají puzzle, hrají si s míčky, schovávají se do krabice, prohánějí se po bytě a křičí jedno přes druhé.
Když se vracíme zpět do kempu je černočerná tma, nebe je plné hvězd a siluety skal spíš jen tušíme. Zítra si budeme muset dát o jednu cestu víc. To za ty mandlové koule!

 

Čoko panáček

Vedro

Želva

Puzzle

Komentáře   

 
Dalibor
0 # RE: Na Vánoce pečuDalibor 2012-12-23 00:10
Ja bych taky nechtel jenom snit, ale co se da delat. Ale priste uz to urcite vyjde :-) Mejte se krasne, krasne si zalezte a uzijte si vanoc jak si budete prat :-) Ja se chystam na ten salat, ale uz se neudrzim ani ve slabem previsu tak nevim nevim.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Ali
0 # RE: RE: Na Vánoce pečuAli 2012-12-26 06:32
Čágo, díky. Však i ten salát se dá rozlézt. A mohlo by to klapnout příští rok ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Nejnovější články

Další malá kapka
23 zář 2015 18:57 - KatkaDalší malá kapka

Kluci připravují balíčky s pastelkami, bloky, omalovánkami a hrami pro děti z Bělé pod Be [ ... ]

číst dále...
Rozvzpomínání
02 srp 2015 21:03 - Katka

Když přijdete o auto i o stan, otevřou se vám nové možnosti. Byly tady pořád, jen jsme na [ ... ]

číst dále...

Nové komentáře

Nejčtenější články

Nahoru