Czech English French Spanish Turkish
Jste zde: DomůweBlok
Chyba
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • Can't create directory: images/remote
  • JFTP: :mkdir: Špatná odpověď
  • JFTP: :chmod: Špatná odpověď
  • JFTP: :write: Nelze použít pasivní režim
Oznámení
  • Change the permission for all the folders to 777

weBlok

blokCo se nám právě honí hlavou, co podnikáme, na co se chystáme. O našem světě i světě kolem nás.

Gejk 2015 highline carneval

HighlineLyžaři si užívají sněhu, lezci prohřáté skály a někdo má zase rád kolem sebe hodně volného prostoru. V Turecku si zkrátka užije každý. Přímo v Gejku, v puse žvejku. Koukněte na pár aktuálních fotek.

 

Zachraňte Gejk

Sektor Sarkit může úplně zmizetSvětoznámá lezecká oblast na jihu Turecka je v ohrožení. Hrozí jí úplné zničení. Pomozte to zastavit.

 

Gejk 2015

Gejk 2015Letos byla naše cesta do Turecka trochu náročná. Zimní počasí, nepohodlné autobusy a nějaký ten bacil, který jsme chytili před odjezdem. No, ale jsme tu. Slunko svítí. Po nezvykle tvrdé zimě a dlouhých deštích tu snad začíná jaro. Tak jen pár fotek z téhle pohody a přání slunečných dní i všem v Čechách. Na víc nemáme čas. Lezeme.

 

Making The Connection

List salátuPár lidí odemyká sál, shazuje batůžek s nákupem, zapíná počítač a chvíli hledá na internetu. Nachází, ladí titulky, přepíná na HD. Dokonce i zvuk funguje, jak má. Pár lidí čeká v prázdném sále a doufá. Hodiny na náměstí odbijí šestou a na schodech se ozvou kroky.

Boulder Campus

Na CampusuJaro, jaro, Járo, hurá do lesa, s matrací, lezkama a mágem. Smeták na suché listí, protože bouldrová sezóna na Dlouháči právě začíná. Videopozvánka do Uhlárny na Campus 6a+ je tu.

Letošní první vítr

NastrojenoJak jsme si na začátku roku plánovali, kolik jarního plachtění letos stihneme! Dlouhá zima, deště a vysoká hladina vody na Labi nám ale moc jarního "jachtání" nedopřály. S naším slabým přívěsákem jsme nebyli schopní se prokousat proti proudu řeky na jezero, kde bychom si užili vítr. Nakonec přišly povodně a my frčeli jako přívěs proti mnohem silnějšímu proudu za velkou motorovou lodí. A teď když konečně opadla voda je načase napnout letos poprvé plachty.

Bílé stráně

VstavačPočasí předvádí psí kusy. Po večerech by si člověk nejraději narazil kulicha. Ranní jízda na kole pravidelně probíhá ve znamení červených uší a prokřehlých prstů. Alespoň přes den, že se slunko snaží. Už je ten pravý čas vyrazit na bílé stráně. Lyže ani snowboardy ale brát nebudeme. Hodit se bude spíš atlas květin. Vzácné české orchideje jsou v plném květu.

Co je psáno, to je

PrusíkNikdy není na škodu naučit se něco nového. I kdyby to nebylo k užitku, alespoň se procvičí mozek nebo i prsty. A tak přestože si člověk při skalním lezení vystačí s pár uzlama, vytahuji z regálu městské knihovny příručku Uzly a lana pro horolezce. Šup s ní do batohu a vyšlapat k nám na kopec. Konečně se naučím motýlka.

Jen mu to natři

barvaVždyť tenhle deštivý květen si nic jiného nezaslouží. Že ale bude koukat. A nejenom on. Za oknem si klidně můžou řádit bouřky, dobře namíchaná barva se nesrazí. Válečky už se točí, jak kdyby za ně pořádně vzali mumlající mniši v oranžových hábitech někde nahoře v Himálaji. Tahle barva šafránu dobře sedne jim i naší bouldrovce.

Ar-co?

ArcoTohle, že je Itálie? Lezení na prosluněné skále? Ale ne, stěžovat si nemůžeme. Předpověď počasí byla jasná. Zima, déšť. Jenže zrušit domluvený výjezd a raději jít na letošní Velikonoce koledovat? Ani nápad. Šimon s Danielem jedou na vandr se skauty, Kuba s babičkou na výlet k příbuzným a Matěj má svůj program. Kdy se nám zas takové volno podaří. Riskli jme to. Ze čtyř volných dní bylo nakonec na lezení jen třikrát půlden. Stejně to ale stálo za to.

Pálivé papričky

PapričkyNa konci zimy je to vždycky stejné. Slunko se pořád ještě schovává za šedivými mraky, a když už zrovna není bílo, je všude kolem jen suchá tráva a na kopci v holých korunách stromů krákají havrani. Auto už by nenastartovalo, čelovka se nerosvítila a ukazatel na mobilu začal výhružně červeně svítit.

Výprava s Brabenci

Bouldrování v Cukrárně
Vždy žasnu jak jsou děti z města vděční za každou aktivitu v přírodě.

Šárka pod plachtami

Šárka pod plachtami
Na parníku kapitán zařve: "Plnou parou vpřed!" a posádka se chytí lopat. Uhlí do kotle jen lítá a už se jede s větrem o závod. Na plachetnici Katka vykřikne: "Všechny plachty nahoru!". Celá posádka se chopí lan a plachty letí k obloze. Plujeme s větrem o závod... tedy pokud zrovna fouká.

Labe, Labe, Labák

Labák

Užíváme si léta na vodě. Plachtíme u nás na jezeře, ale chybí nám tu lezení. Během příprav na cestu nebyl čas si na skálu ani sáhnout. Co se tedy vydat po Labi do Labských pískovců?

O plánech a snech

Kde je obzor
Jsou plány, které vyjdou a plány, které ne. Důležitý je ale sen. Ten stojí na začátku všeho a i když se věci nepodaří podle plánu, sen zůstane.

Houpací koně

Houpací koně
Malá fotoreportáž z koncertu skupiny Houpací koně.

Lanovka

Lanovka
Naši kluci jsou šikovní. Pečlivě si šetří kapesné a občas k tomu přidají i pár korun z nějaké té brigády. A když už "prasátko" skoro přetéká? Hurá na nákup.

Maršmelouny WI3 a Budov

Lezení v ledu
[Aktualizace - druhé video] I když už tomu v lednu asi nikdo nevěřil, přišla zima a nám ve Středohoří narostly nějaké ty ledy. Pokud chcete vidět, jak u nás vypadá ledové lezení, je tu krátké video.

Ježíšek to věděl

Daník frčí
Jsme prknařská rodina. Tedy myšleno tak, že když napadne sníh, vyhrabeme na půdě snowboardy a vyrazíme u nás na kopec.

Brabenci na bouldrovce

pohoda
Je pravda, že nás zima zatím šetří. Lézt venku se pořád ještě dá. Kdo se včas připravuje, toho ale nic nezaskočí. My začali na konci léta a teď tramtada dá. Malá bouldrová stěna v Litoměřicích je na světě.

Pod hladinu

Danča
Šárka ještě stále čeká na suchu, ale nám to nedá a snažíme se na život na vodě připravovat. Anebo rovnou na život pod vodou. Díky Edovi, který má v Litoměřicích potápěčskou školu, jsme si mohli vyzkoušet potápění s přístrojem. Já s Katkou jsme trochu tápali, ale kluci, kteří byli už podruhé, byli jak ve svém živlu.

Strana 1 z 3

Poslední články z kategorie

Nejnovější články

Další malá kapka
23 zář 2015 18:57 - KatkaDalší malá kapka

Kluci připravují balíčky s pastelkami, bloky, omalovánkami a hrami pro děti z Bělé pod Be [ ... ]

číst dále...

Nové komentáře

Nejčtenější články

Nahoru